top of page
yoelkohenulcer

Buradayız!

Yoel Kohen Ülçer

01 Ocak 1984 tarihinde ailesine yeni yıl hediyesi olarak dünyaya geldi. Küçük yaştan itibaren hayat dolu, yardımsever ve duyarlı bir genç olarak, insanlığa ve cemaatine duyduğu sevgi ve görev aşkı ile, üstlendiği tüm sorumlulukları layıkıyla yerine getirdi. 

Ailesinin küçük prensi toplumunun ise gurur kaynağı Yoel, geleceğe yönelik idealleri olan bir gençti. Hayat onu bizden daha yirmi yaşında Yeditepe Dişçilik Fakültesi’nde öğrenciyken, doğru bildiği yolda ilerlerken ayırdı.
 

15 Kasım 2003’te Neve Şalom ve Şişli Beit Israel sinagoglarına yönelik gerçekleştirilen hain saldırılarda,   bizlerin bir kahramanı, çalışkan, dürüst, yaşıtlarına örnek, lider ruhlu, genç bir kardeşimizi  Yoel Kohen Ülçer'i kaybettik.
 

Yoel sen hepimizin ruhuna ışık, kalbimize sevgi bırakarak gittin. Bizler senin izinde, sana layık olabilmek için ideallerini sonsuza dek yaşatacağız.

​Yoel Kohen Ülçer Fonu 2003 senesinde Yoel'i kaybetmemizin hemen ardından kuruldu. Yoel Kohen Ülçer Fonu olarak, onun anısını hayatın her alanında yaşatmak adına yurtiçi ve yurtdışı gezilerden seminerlere, kişisel gelişimden spor festivallerine uzanan geniş bir yelpazede etkinlikler düzenleyerek özellikle gençler için çalışıyoruz.  

20 senede her birimizin hayatı değişti. Artık Yoel Kohen Ülçer Fonu gönüllülerini ve hedef kitlesindeki pek çok kişi İsrael'de yaşıyor. 'Buradayız' demek daha anlamlı.

bottom of page