top of page
Basketball Game
Basketball

Street-Basket Turnuvası

Bir Lebron James olmasak da, kortumuz hazırsa, turnuva bizimdir!

3 kişiden oluşan 8 takım ile turnuvamıza başlıyoruz. Takımlarınızda 1 yedek oyuncu bulundurabilirsiniz. Karşılaşmalar 10 dakika sürecek ve oyun tek potada oynanacaktır.

 

Herhangi bir top kapma, ribaund, potaya isabet etmeyen atış ve benzeri durumda topun öbür takıma geçmesiyle hücuma başlayacak takım topu 3 sayı çizgisinin dışına çıkarmak zorundadır. 3 sayı çizgisinin dışından atılan basketler 2, içinden atılan basketler 1 puan olarak değerlendirilecektir. Serbest atış olmayacaktır. Basket-faul olması durumunda basket sayılacaktır ve oyuna faul yapan takım başlayacaktır. Faul yapılan takım oyuna 3 sayı çizgisinin dışından başlamak zorundadır.

 

Oyuncu değişiklikleri sadece top sizin takımınızdayken yapılabilir. 10 dakikalık sürenin sonunda karşılaşmanın berabere bitmesi durumunda takımlar sırayla 3 serbest atış atacaktır. Takımların belirlenmesi ile turnuvanın başlangıç saati tarafınıza bildirilecektir.

Sorumlular
semih-kastoryano.jpg

Semih Kastoyano

Semih Kastoryano, 8 Ekim 1984 Göztepe, İstanbul'da doğdu. Futbol tutkunu bir ailede büyüdü ve küçük yaşlardan itibaren futbola merak sardı. 2003'te Belçika - Anvers, 2005'te İsrail ve 2007'de İtalya - Roma'da düzenlenen Maccabiat Oyunları'nda Türkiye Futsal Takımı'nın kaleciliğini yaptı. Bunun yanı sıra lisanslı olarak da futbol oynadı. Fenerbahçe altyapısında kısa bir süre yer aldı. Etilerspor'da amatör olarak futbol oynamaya devam etti.

Futbol dışında basketbol ve hentbolda da lisanslıydı. Yıldırımspor'un basketbol takımı kadrosunda bulundu. Ferahspor hentbol takımında da kaleciydi. Göztepe Kültür Derneği'nde basketbol, Hevel Modiin futbol takımında ise kaleci antrenörlüğü yaptı.

Temmuz 2011'de aliya yaptı.

 

Çeşitli internet sitelerinde futbolla ilgili yazılar yazmaktadır.

bottom of page